SİBER İSTİHBARAT AKADEMİSİ SERTİFİKA PROGRAMLARI

Sertifikalı Penetrasyon Testi Mühendisi

Siber İstihbarat Akademisi, yetkilendirilmiş eğitim merkezi olarak artık FBI, NSA ve ABD İç Güvenlik Bakanlığı gibi kurum ve kuruluşlar tarafından akredite edilmiş ve kabul görmüş sertifika programlarını vermektedir. Eğitim sonunda katılımcılar uluslararası sertifika sınavlarına katılabilmektedir.

Siber uzay; bugün kara, deniz, hava ve uzaydan sonra beşinci savaş alanı olarak yerini almıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte savaşların etki alanları kinetikten analoga, analogdan da sayısala dönüşmüktedir. Sayısala dönüşen bu yeni alan, günümüzde birçok ülke tarafından savaş alanı olarak kullanılmaktadır.

Bu noktada gerek kurumların gerekse de ulusal güvenliğin sağlanması açısından siber güvenlik önemli bir yer teşkil etmektedir. Gerek kamu kurumlarının gerekse de özel işletmelerin bilgi güvenliği konusundaki faaliyetlerinin maksimum seviyeyi çıkarılmış olması gerekmektedir.

Bilgi güvenliği içinse sadece siber güvenlik değil, aynı zamanda istihbarat bilimi hakkında da eğitim alarak farkındalığın oluşturulması adına, siber istihbarat nosyonunu geliştirip, bilimsel ve akademik bir çatı altında alana katkı sağlamayı amaçlamaktayız.

İstihbarat ve Siber Güvenlik Eğitimi alan katılımcılar, bilişim güvenliği ve internet teknolojileri uzmanı olmak için gerekli bilgi ve beceriyi elde etmektedir. Kurumlara ait bilişim sistemleri kapsamında güvenlik politikalarının belirlenmesi, uygulanması, iyileştirilmesi ve izlenmesi ile sunucu, güvenlik duvarı, saldırı tespit ve önleme sistemleri gibi teknoloji ve sistemlerin temini, kurulumu, yönetimi ve sürekliliğinin sağlanması konularında çalışmalar yapmaktadır.

İstihbarat, İstihbarata Karşı Koyma ve Mobil Casusluk vb. konularda vermiş olduğumuz eğitimlerin sonunda katılımcılar, içten ve dıştan gelebilecek siber tehditlerin önlenmesi, rakip ve yabancı unsurlarca yürütülen istihbarat faaliyetlerine karşı koyulması ve hedef hakkında istihbarat faaliyetlerin yürütülmesi ve mobil casusluk konularında bilgi sahibi olmaktadır.

15

ÖZEL EĞİTİM

8

UZMAN EĞİTMEN

150

DERS KONUSU

96

SAAT PROGRAM

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Eğitim içeriği ve organizasyonu çok etkin ve verimliydi. Eğitimleri anlatan alanındaki uzman kişiler dinamikleri çok iyi tutup, çok akıcı, keyifli ve öğretici bir şekilde sundular. Siber güvenlik ve istihbarat alanında bir kariyer hedefliyorsanız yolunuzun bu eğitim kurumundan geçmesini tavsiye ederim.

Enes SavaşGüvenlik Uygulamaları Uzmanı

Eğitim geleneksel temel istihbarat dersleri ile başlıyor. Sonrasında yoğun bir siber güvenlik eğitimi ile devam ediyor. Bu iki farklı kavramı harmanlayarak ortaya çok verimli bir eğitim çıkardılar. Hocalar alanlarında tecrübeli ve çok ilgililer. İhtiyacınız olan şey sadece biraz merak. Eğitim sonrasında yapabildiklerinize inanamıyorsunuz.

Uğur ÇamSEO Danışmanı

Eğitimde siber güvenlikle ilgili gereken tüm bilgilerin öğretildiğini düşünüyorum. Uzun bir süreç ancak eğitmenler asla öğrenciyi sıkmıyor. Eğitim boyunca her dersten ayrı şey öğrendim, ayrı zevk aldım. Siber güvenlik uzmanı olmak için büyük bir yol kat ettiğimi düşünüyorum.

Erman AcargilBilgi İşlem Uzmanı
Yaşanmış istihbari faaliyetlerden İKK’ya kadar verimli ve keyifli istihbarat derslerinden sonra, alanında uzman kişilerden siber güvenlik eğitimi verildi. Eğitmenler, zamanı doldurmak için değil, bize anlatmayı hedefledi. Öğretici geçti. Eğitim sonrasıda her zaman yardımcı oldular.
Taha HamadÖğrenci

Bugüne kadar yazılım geliştirirken, güvenlik konusuna hiç değinmediğimi fark ettim. Artık gerek web uygulaması olsun gerekse mobil uygulama geliştirirken, güvenlik öğelerini göz önünde bulundurup yazıyorum. Eğitim boyunca bize öğretilen, siber güvenlikle ilgili tüm konuların kariyerime büyük faydası olduğunu düşünüyorum.

Kerem IlgınYazılım Uzmanı

BLOG

İstihbarat & İstihbarata Karşı Koyma eğitim kayıtları açıldı!

Siber İstihbarat Akademisi bünyesinde düzenlenen İstihbarat…

Sertifikalı Profesyonel Etik Hacker (CPEH) Eğitimi Başlıyor!

Siber İstihbarat Akademisi bünyesinde düzenlenen Sertifikalı…

Efsane Cuma indirimleri devam ediyor! Certified Professional Ethical Hacker olmanın tam zamanı!

Efsane Cuma kapsamında yüzde 50'ye varan indirimlerle siz…

Siber Güvenlik Uzmanı Eğitimi için son fırsat!

Siber Güvenlik Uzmanı Eğitimi 10 Kasım 2018 tarihinde başlıyor.…
WhatsApp Hattı