SİBER İSTİHBARAT AKADEMİSİ

Siber İstihbarat Akademisi NSA-CNSS 4011-4016’ya göre akredite edilmiş siber güvenlik eğitimleri ve sertifikaları verme yetkisine sahip Mile2 tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim merkezidir.

Verilen eğitimler ABD Savunma Bakanlığı ve İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Siber Güvenlik Departmanı tarafından onaylanmış ve FBI’ın tercih edilen siber güvenlik sertifikaları arasında yer almaktadır. ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile birlikte çeşitli gizli servisler yine Mile2 tarafından geliştirilmiş siber güvenlik programları ile eğitilmektedir. Adı geçen kurumlara tahsis edilen personelin de bu sertifikalara sahip olması tercihi aranmaktadır.

Siber İstihbarat Akademisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için özel olarak yerelleştirilen eğitimler ve bunlara bağlı sertifikalardan bazıları CompTIA’nın 2016 Roadmap’inde “Uzman” seviyesinde yer almaktadır.

Siber İstihbarat Akademisi, siber güvenlik ile ilgili uluslararası sertifika programları dışında, günün koşul ve ihtiyaçlarına göre bireylere ve kurumlara özel eğitimler de vermektedir.